Mierniki jakości powietrza, a zamienne filtry do oczyszczaczy Powietrza

Producent saun   mierniki, automatyka przemysłowa, control electronic
 
 
O firmie
Mierniki
Lista referencyjna
Deklaracje zgodności
Kontakt
Polityka prywatności
mierniki uniwersalne PMU 2002B
Mierniki PMU 2002B

mierniki serii PMU 970
Mierniki PMU 970

mierniki serii PMU 950E
Mierniki PMU 950E

miernik PMU 941E
Mierniki PMU 941E

Jak walczyć o dobrą jakość powietrza?


filtry do oczyszczacza Sharp

Idziemy do przodu. 15 lat temu niewielu myślało o jakości powietrza. W latach osiemdziesiątych rzeki zmieniały kolor na niebieski gdy w fabryce malowano Małe Fiaty.

Teraz przy zastosowaniu mierników uniwersalnych przy wyborze odpowiedniego przetwornika można mierzyć jakość zanieczyszczenia powietrza. Oczywiście do wyboru mamy specjalistyczne mierniki dedykowane właśnie takim precyzyjnym pomiarom.

W wolnym tempie odchodzimy od pieców węglowych starej generacji. W Krakowie widać poprawę. Byłoby fajnie gdyby wszystkie gospodarstwa domowe mogły być podpięte pod gaz ziemny lub gdyby korzystały z odnawialnych źródeł energii. Jednak to tylko marzenia. W większości mniejszych miast gdy zaczyna się okres grzewczy można zaobserwować, że sąsiedzi palą w piecach czym popadnie. Nie wszędzie mamy Straż Miejską, która monitoruje za pomocą drona okolicę i interweniuje jeśli zauważy problem.

Pozostaje nam zakup oczyszczacza powietrza do domu. Ceny tych urządzeń wahają się od czterystu złotych do kilku tysięcy. Mam na myśli oczyszczacze, które rzeczywiście spełniają swoją funkcję. Robiłem doświadczenia ustawiając domowy miernik jakości powietrza na parapecie. Otwierałem okno i po niedługim czasie wyświetlacz miernika pokazywał zawartość pyłów na dość niepokojącym poziomie.

Zamknąłem  okno i włączyłem swój oczyszczacz powietrza marki  Shrap z zamiennym filtrem. Po pół godzinie pracy jakość powietrza w moim salonie wróciła do stanu przed alarmowego.

Powiem szczerze, że te zamienne filtry do oczyszczacza Sharp są bardzo dobre. Ich cena jest trzykrotnie niższa od oryginałów, a skuteczność ta sama. Nie warto przepłacać.

Mój oczyszczacz Sharp mam już od roku. Jeszcze nie musiałem wymieniać filtra.

Urządzenie jest skuteczne i cieszę się, że posłuchałem kolegi i zainwestowałem w zdrowe powietrze w swoim mieszkaniu.

Tekst powstał przy współpracy z FiltryPlus.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookie dla lepszego działania serwisu. Możesz zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji w Polityce Prywatności tej strony.